Drenaż limfatyczny kończyn dolnych, masaż lekkie nogi - Kraków - Gabinet JuriMo
Drenaż limfatyczny „lekkie nogi”

Drenaż limfatyczny „lekkie nogi”

Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi po całym dniu – takiego uczucia doświadcza ponad połowa Polek. To objawy zaburzonego krążenia krwi i limfy w nogach. Długotrwały bezruch sprawia, że ciśnienie krwi w kończynach dolnych ciągle rośnie. By zapobiec uszkodzeniu żył i zastawek, zawarta we krwi woda przenika przez ściany naczyń do okolicznych tkanek. Ciśnienie w żyłach zmniejsza się, ale nogi obrzmiewają. Rozciągane ponad miarę żyły z czasem przekształcają się w żylaki.

Dolegliwości jakie usuwa drenaż limfatyczny nóg:

– uczucie ciężkich nóg pod koniec dnia,
– „pajączki” naczyniowe – teleangiektazje,
– rozpieranie, pobolewanie stóp i podudzi,
– obrzęki,
– bolesne kurcze mięśniowe.

Pozytywne efekty drenażu limfatycznego odczuwa się już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się stosować go w seriach, najlepiej codziennie.

Zabieg drenażu limfatycznego polega na przepychaniu zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych. Jest inny niż zwykły masaż, wolniejszy, bez głębokich ucisków, wymaga jednak gruntownej wiedzy anatomicznej i specjalistycznych technik, jakie posiadają specjaliści w Studio JURIMO.

Drenaż limfatyczny ma działanie ogólnoustrojowe. Przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Wymusza odprowadzanie limfy, a wraz z nią produktów przemiany materii. Są one transportowane do narządów filtrujących, a następnie wydalane z moczem. Dlatego po zabiegu odczuwa się wzmożoną moczopędność. Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Doskonale nadaje się do walki z ociężałością nóg. Po zabiegu pacjent czuje się lekki, odprężony i ożywiony. Można też zaobserwować spadek wagi. Poprzez lepsze ukrwienie nogi będą cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.

cena: 50 min/109 zł
Rezerwuj online