studio@jurimo.pl

12-6843549, 513-424-011

Gabinet JuriMo / Treningi / Zdrowy kręgosłup

TRENINGI

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Ćwiczenia profilaktyczno korekcyjne – skuteczna i trwała ulga dla pleców i szyi.

Indywidualnie dopasowany trening mięśni głębokich m.in. na Profilaktorze Jewminowa, po uprzedniej konsultacji z terapeutą.

Jeżeli odczuwasz napięcia pleców, karku lub dopadł Cię ostry unieruchamiający ból – zapraszamy na konsultację. Wspólnie przeanalizujemy Twoje nawyki ruchowe i znajdziemy powody występowania dyskomfortu. Ustalimy również indywidualną dla Ciebie terapię, która zapewni ulgę i zlikwiduję występujące dolegliwości. Jako jedni z nielicznych w Krakowie, na naszych treningach używamy specjalistycznego przyrządu do ćwiczeń mięśni głębokich jakim jest Profilaktor Jewminowa. Kilka słów o tym unikalnym urządzeniu: Profilaktor i system ćwiczeń W. Jewminowa – to metoda, która w krótkim czasie po sprawdzeniu i zatwierdzeniu przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, została opatentowana we wszystkich krajach Europy, jako metoda profilaktyki i leczenia schorzeń kręgosłupa oraz leczniczej gimnastyki korekcyjnej (kinezyterapii) „Profilaktor Jewminowa” jest przeznaczony do zapobiegania i leczenia następujących schorzeń kręgosłupa:

  • osteochondroza odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa,
  • początkowe formy skoliozy oraz zapobieganie postępowi jej ciężkich form,
  • choroba Scheuermanna – Mau – jałowa martwica kręgosłupa lub młodzieńcza kifoza,
  • różne wady postawy,
  • zapalenie korzonków rdzeniowych o różnej etiologii.

FRAGMENTY ARTYKUŁU z gazety „Zdrowie w Krakowie”:

Na schorzenia kręgosłupa cierpi dziś praktycznie każdy, niezależnie od wieku, czy wykonywanego zawodu. Zmiany często pojawiają się już u dzieci w wieku przedszkolnym, a potem, gdy człowiek dorasta, mogą się dalej pogłębiać. Stąd też tak ważna jest profilaktyka kręgosłupa, a jeśli zmiany już wystąpiły – skuteczne leczenie. Jedną z metod, dających możliwość zapobiegania,a także pozbycia się wad postawy, jest opatentowana we wszystkich krajach Europy metoda Wiaczesława Jewminowa, założyciela Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kijowie. Opiera się ona przede wszystkim na przyswojeniu podstawowych zasad w zakresie dbania o kręgosłup, przy równoczesnym zastosowaniu specjalnego przyrządu sportowo rehabilitacyjnego, jakim jest Profilaktor Jewminowa. Metoda ta dedykowana jest wszystkim, którzy nie chcą mieć problemów z kręgosłupem. Przeznaczony jest głównie do zapobiegania, jak i leczenia takich schorzeń jak: skolioza, kifoza, osteochondroza odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa, rwa kulszowa, spondyloza (kręgozmyk) i wielu innych. U podstaw schorzeń kręgosłupa leży deformacja dysku międzykręgowego, która z kolei jest wynikiem braku odżywienia i umocnienia jego podstawowych struktur. Aby skutecznie, w sposób dyfuzyjny odżywić dysk międzykręgowy, konieczne jest sprawne funkcjonowanie tzw. mechanizmu pompy w kręgosłupie. A można go wzmocnić i usprawnić, stosując specjalnie dobrane ćwiczenia, polegające na naprzemiennym obciążaniu i rozciąganiu mięśni kręgosłupa. Taki rodzaj ćwiczeń można wykonać właśnie na Profilaktorze Jewminowa.

Zarezerwuj Kup Dalej