studio@jurimo.pl

12-6843549, 513-424-011

Gabinet JuriMo / Bez kategorii  / Rzeczy, które doceniam w masażu (cz. 1)

Rzeczy, które doceniam w masażu (cz. 1)

Lata pracy pokazały mi jak złożoną usługą jest masaż.
Oto kilka moich zasad i przemyśleń, które istotnie wpływają na jakość zabiegu.
ZMINIMALIZOWANIE ZEWNĘTRZNYCH DŹWIĘKÓW I ROZMÓW.
Doceniam masaż wykonywany w atmosferze ciszy i spokoju, bez niepotrzebnych słów. Taki zabieg oprócz działania przeciwbólowego pomaga uspokoić ciało I umysł. Działa kojąco na układ nerwowy, wprowadza w głęboki stan relaksu. Rozmowa/konsultacja, oczywiście jest istotna, ale może odbyć się przed oraz po masażu.
ODPOWIEDNIA SIŁA NACISKU I ODDECH.
Większość moich klientów – ja również, nie przepadam za zbyt lekkim masażem. Uważam, że nawet masaż relaksacyjny momentami powinien być mocniejszy w odczuciach. Siłę należy jednak dostosować. Zbyt duży nacisk może mijać się z celem powodując aktywację układu nerwowego i odruch obronny. W miejscach bolesnych proszę o pogłębienie oddechu i rozluźnienie. Jest to przestrzeń na uwalnianie napięć fizycznych oraz często emocjonalnych.
POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.
Wiele czynników wewnętrznych, zewnętrznych oraz predyspozycji osobowościowych ma tutaj znaczenie. Najważniejsze dla mnie jednak jest zadbanie o własny stan emocjonalny i wyciszenie. Przyjmując osobę z pełną uważnością, akceptacją i harmonią w sercu stwarzam przestrzeń aby poczuła się bezpiecznie podczas masażu.
Jarosław Wiśniowski
Udostępnij
Brak komentarzy

Zostaw komentarz